НА РИНКУ З 1996 РОКУ

+38 (044) 494 33 55

Канал на YouTube Сторінка на Facebook

Графік роботи:
пн-пт: 09:00 - 18:00
перерва: 13:00 - 14:00

 

Професійно.

 

Перевірено часом.

  1. Головна
  2. Застосування
  3. Елеватори

Витратомір SolidFlow - альтернатива вагового методу вимірювання в харчовій промисловості

Сучасні технологічні процеси виробництва в харчовій промисловості включають технологічну операцію точного дозування різних сипучих речовин, що входять до складу харчового продукту. Компонентний склад такого продукту істотно визначає як його споживчі властивості, так і витрати на його виробництво, що вимагає самого уважного ставлення до організації технологічного процесу дозування. Правильний вибір і точне дозування змішуваних компонентів дозволяють виробляти більшу кількість різних марок продукту на основі одних і тих же базових компонентів.
Використання традиційних методів вагового дозування пов'язано з необхідністю застосування складних і дорогих електромеханічних пристроїв і істотних витрат на їх обслуговування, а також спеціальної модернізації трубопровідних технологічних ліній.
Значно ефективніше завдання вимірювання витрати та пропорційного дозування сипких компонентів в трубопроводах вирішується з використанням новітніх мікрохвильових лічильників витрат сипучих речовин компанії SWR Engineering (Німеччина). Принцип дії таких приладів заснований на взаємодії високочастотного електромагнітного поля з частинками сипучого матеріалу. Зондувальний сигнал відбивається від пролітаючих часток, приймається датчиком і вимірюється по частоті і амплітуді. Прилад працює в режимі лічильника часток. За рахунок селективного прийому по частоті обробляються сигнали тільки від рухомих частинок, тобто мають доплеровське зміщення, і придушуються сигнали від нерухомих наростів, відкладень і т.п.

Нові мікрохвильові витратоміри дозволяють не тільки спростити багатотехнологічні процеси, але і радикально змінюють уявлення про методику вимірювання витрати сипучих матеріалів.
Особливістю подібних витратомірів є можливість їх монтажу безпосередньо в трубопровід без порушення його герметичності, і при мінімальних вимогах до кривизни ділянок трубопроводу, при цьому не потрібні додаткові формувачі потоку речовини і не створюються перешкоди руху матеріалу.
У сучасній харчовій промисловості для випадку потоку сипучих речовин невисокої щільності, що переміщається з відносно високою швидкістю, знайшли застосування і отримали позитивний відгук фахівців витратоміри SolidFlow, спеціально розроблені для вимірювання витрати сипучих речовин, що транспортуються по металевих трубопроводах. 

Витратомір SolidFlow - це прилад врізного типу, який встановлюється в металеві трубопроводи і використовується для вимірювання витрати пилу, порошків, гранулятов з розміром частинок 1 нм ... 1 см. Прилад складається з сенсора, що монтується в канал, і модуля обробки (трансмітера), встановлюваного на відстані до 1000 м від місця монтажу. Для трубопроводів діаметром до 200 мм встановлюється один сенсор, понад 200 мм - два або три сенсора, підключених до одного трансмітеру. Максимальний діаметр каналу для установки приладу SolidFlow - 600 мм.

Витратомір кріпиться за допомогою втулки, що приварюється до зовнішньої стінки трубопроводу, через яку в трубопроводі просвердлюється отвір діаметром 20 мм. Всередині отвору (каналу) монтується сенсор (датчик відбитих сигналів) таким чином, щоб його прийомна поверхня не виходила за межі внутрішньої стінки трубопроводу.
Витратомір SolidFlow вимірює витрату сипучих матеріалів при потужності потоку речовини до 20 т / год і може працювати як в пневмотранспорті, так і на ділянках вільного падіння - на виході шнекових податчиком (дозаторів), силосів і т.п.

Мікрохвильовий витратомір SolidFlow використовується і при необхідності особливо точного дозування малої кількості інгредієнтів.
Витратоміри SolidFlow знайшли широке застосування на підприємствах провідних світових виробників Estrella, Kraft Doods, Nestle, Procter & Gamble та інші.

 У хлібопекарської промисловості пропорції інгредієнтів визначають структуру і якісний склад хлібобулочних виробів. Якщо інгредієнти використовуються в неправильних пропорціях, то це може погіршити якість продукту. У виробництві хлібобулочних виробів необхідно точне дотримання рецепта для того, щоб забезпечити високу якість. Застосування обладнання SWR Engineering в дозуванні інгредієнтів дозволяє виробляти якісний продукт і зменшувати виробничі відходи.

Прилад був встановлений на вертикальній ділянці пневмотрубопроводу, що подає пшеничне борошно з силосів зберігання в виробничі ємності послідовно з механічними важільними вагами, що відміряють в технологічний ланцюжок дози муки вагою по 60 кг.

 Механічні ваги викликають велику кількість нарікань з боку працівників заводу, так як часто виходять з ладу, вимагають регулярного технічного обслуговування, ремонту та повірки, а при використанні деяких технологічних режимів з працею узгоджуються за продуктивністю з пневмотранспортом.

Результатами проведених випробувань показана висока ефективність і перспективність мікрохвильових витратомірів, певні в ході випробувань метрологічні характеристики відповідали вимогам технічної документації, а при більш точному калібруванні похибка вимірювань становила не більше 0,5 отн. %. Регулятор потоку використовувався при технологічних потужностях потоку до 5 т/год.

Регулятор потоку SolidFlow рекомендується для застосування на підприємствах харчової промисловості для організації технологічного обліку сипучих продуктів і створення систем пропорційного дозування.

Система обліку сипучих продуктів (борошно) складається з сенсора (1), що встановлюється в пневмотрубопровід, перетворювача (2), контролера (3) і регулюючих органів (4). Таким чином, можна регулювати витрату матеріалу, а також відсікати потік речовини в разі аварійних ситуацій. З використанням витратоміра SolidFlow відміряється і видається в технологічний ланцюжок необхідна кількість сипучого матеріалу. Система дозволяє здійснювати контроль процесу і мануально (оператор), а масив даних за кількісними показниками технологічного процесу реєструвати і документувати в графічному або табличному вигляді, що є основою для впровадження автоматизованого документообігу на підприємстві.

Схема технологічного обліку борошна

 

 Витратоміри SolidFlow успішно використовуються і при вирішенні типової для багатьох технологічних процесів проблеми, пов'язаної з дозуванням строго визначених кількостей інгредієнтів для отримання кінцевого продукту, в системах пропорційного дозування і змішування, наприклад, різних сортів борошна.

Система складається з двох сенсорів (1), що встановлюються в трубопровід до змішання, перетворювачів (2), контролера (3) і регулюючого органу (4). Різні сорти борошна змішуються в одному пневмотрубопроводу для отримання однорідної маси.

При використанні подібної системи пропорційного дозування процес змішування перекладається в безперервний режим, і гарантується точний розподіл доз по трубопроводах. Інформація надходить в систему АСУТП, дозволяє оператору контролювати процес, але при значному зниженні впливу людського фактора, що є найважливішою умовою безпечного і оптимального управління. Результатом такого техпроцесу є висока якість кінцевого продукту.

Новітні наукоємні технології та досвід, накопичений фахівцями нашої компанії по впровадженню пропонованої продукції на підприємствах, дозволяють з гордістю заявити, що продукція компанії SWR Engineering відповідає найвищим світовим стандартам. Прилади мають достатню точність для застосування в технологічному обліку та управлінні виробничими процесами. Практичний досвід, накопичений фахівцями нашої компанії по впровадженню пропонованої продукції на різних підприємствах, показав, що економічний ефект від впровадження витратомірів SolidFlow може становити до 5-10% від сумарних витрат на виробництво, а терміни окупності - від 6-ти до 12-ти місяців .

Головний спеціаліст по зернопереробній галузі

Левченко Сергій
sergey_levchenko@kck.ua

Технічний спеціаліст

Шмід Сергій
sergey_shmid@kck.ua

ЗАВАНТАЖИТИ Витратомір SolidFlow альтернатива вагового методу вимірювання в харчовій промисловості

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОМПАНІЇ "КСК-АВТОМАТИЗАЦІЯ"

Оглядові каталоги

Вимірювання в технологічному процесі. Каталог продукції Harrer Kassen

Автоматизація зерносушарок.

Устаткування для зберігання зерна. Оглядовий каталог.

Компоненти для автоматизації при виробництві рослинних масел. Оглядовий каталог.

Промислові роботи

IDEM каталог обладнання. Прайс-листи 2017

Каталог Hense Flowside

Огляд продукції "Насоси"

Оглядові каталоги

Новинки