НА РИНКУ З 1996 РОКУ

+38 (044) 494 33 55

Канал на YouTube Сторінка на Facebook

Графік роботи:
пн-пт: 09:00 - 18:00
перерва: 13:00 - 14:00

 

Професійно.

 

Перевірено часом.

Система автоматизації шахтних сушарок зерна

Система автоматизації шахтних сушарок зерна

Система автоматизації шахтних сушарок зерна

Шафа управління сушаркою зерна.

Суши якісно.

Збільшуй прибуток.

Система автоматизації шахтних сушарок зерна.


На даний момент в розпорядженні вітчизняних аграріїв знаходиться велика кількість сушарок типу ДСП. Окрім даного типу сушарок на території малих господарств і великих елеваторів зустрічаються і інші творіння вітчизняного машинобудування: сушарки ЖСК, ЗСШ та інші. Дані сушарки виготовляються вже на протязі великого проміжку часу, особливості їх роботи давно вивчені на практиці і мають як переваги так і недоліки. Процес сушіння зерна на даних об’єктах відбувається зазвичай «дідвським» методом по температурі зерна. Шафи управління даних сушарок переважно базуються на релейній схемі управління та старій елементарній базі.

Сучасні методи ведення агро-бізнесу щоразу підвищують стандарти до якості та вартості продукції. За даних умов виграє той, хто може отримувати зерно кращої кондиції та вартості. До всього вище вказаного додає свої корективи і постійне підвищення вартості енергоресурсів.

Отже, що заважає сушаркам старого зразку бути ефективними інструментами в руках аграріїв?

Єдина відповідь – метод управління. Системи управління більшості сушарок базуються на методі управління часом перебування зерна в зоні сушіння по температурі зерна на виході або по температурі відпрацьованого агенту сушіння. Цей метод був давно розроблений, більшість користувачів сушарок вже встигли пристосуватись до його використання і навіть досягають непоганих результатів. Такий метод регулювання є непрямим, тобто в коло зворотного зв’язку входять додаткові методи впливу які не завжди можна прогнозувати. В даному випадку це вологонасиченість повітря, в зонах де цей показник вранці і ввечері не дуже змінюється (це зони тропічного та субтропічного клімату), даний метод працює задовільно.

Для клімату України, користувачі стикаються з постійною проблемою, що параметри регулятора постійно потрібно коригувати, якість сушіння зерна нестабільна, оператори постійно змушені брати проби зерна та майже в ручному режимі тримати вивантаження з сушарки. Єдиним виходом з даної ситуації є встановлення вологоміра на виході з сушарки та організація замкнутого контуру управління, проте і в даному випадку є складнощі. Вимірювальний прилад має забезпечувати стабільність вимірювання. Широко розповсюджений на ринку ємнісний вологомір не може забезпечити таких результатів, адже сам метод вимірювання не підходить до зернових культур. Структура зерна така, що вологість поверхні та ядра може відрізнятись, до того ж процес віддавання вологи зерном нелінійний. Саме тому важливо бачити вологість не лише оболонки зерна, а і його ядра. Спеціалісти німецької компанії IMKO розробили спеціально для рішення даної задачі прилад. Даний тип приладів концептуально відрізняється від широко розповсюджених ємнісних вологомірів. Радарний вологомір вимірює вологість не лише поверхні зерна, а і його ядра. Вологоміри IMKO вже більше 3-х років встановлюються на різних об’єктах і показали гарні результати та стабільність роботи. Даний вологомір має можливість тримати 16 налаштувань для різних типів зерна, а отже є універсальним для використання при вимірювання вологості зернових. Точність вимірювання даного приладу +- 0,3%, що достатньо для застосування в системах управління сушарками зерна.

Виходячи з вищесказаного, альтернативою використанню систем з управлінням вивантаженням зерна від температури зерна чи агенту є система з замкнутим контуром управління з прямим методом вимірювання вологості зерна.

Спеціалістами «КСК-Автоматизація» розроблено шафу управління, що використовує замкнутий контур регулювання вологості зерна на виході сушарки з прямим методом вимірювання вологості. Наш підхід дозволяє просто і швидко перевести процес сушіння зерна на більш високий рівень.

Для прикладу можна навести дані, які надали наші німецькі партнери:

на сьогоднішній момент по всьому світу працюють понад 1200 вологомірів, для своїх сушарок їх використовують такі відомі виробники, як STELA-Laxhuber (Німеччина) – більше 500 шт, Anheuser Busch (США) Більше 300 шт, Hetech (Угорщина) близько 100 шт, а також: Бюлер, Pioneer, TeGaVill, UAB Gratek і т.д.

ЕКОНОМІЯ НА ПРОДУКТ ПРИ УСУНЕННІ пересушування продукту НА 1% ВОЛОГОСТІ ДО 192 000 євро / МІСЯЦЬ.

Існуючі системи управління сушарками – непрямої дії. Оператор сушарки, тільки побічно ,через температуру продукту або агент сушіння, управляє процесом сушіння.

При цьому вологість продукту на виході може коливатися до +- 3%, а періодичні лабораторні проби - це констатація вологості на яку вже не можна ніяк вплинути.

Єдине при високій вологості, це відправити продукт на повторну сушку – а це втрати по енергоносіях (газу та електроенергії). При зниженій вологості – це непоправні втрати по продукту. Ціна цих втрат по продуктам різна, але це дуже великі суми.

Наш підхід до керування процесом сушіння концептуально відрізняється. До зерна не можна відносились лише як до матеріалу, не враховуючи індивідуальних якостей кожної зернини, насправді, можна сказати, що кожна зернинка - це свого роду живий організм. Коли зерно зібране і лежить в сховищі, в ньому продовжують відбуватись процеси життєдіяльності, воно «дихає» і може в подальшому дати паростки і гарний урожай. Саме тому важливо на етапі сушіння бережно віднестись до кожної зернини і залишити її «живою».

Отже, що ми пропонуємо?

1. Управління швидкістю проходу зерна через сушарку відповідно до фактичної вологості зерна на виході. Вологомір встановлюється в шахту сушарки на виході зони нагріву зерна. За такого підходу, коли вологість зерна тільки починає знижуватись нижче нормативного, система вже починає реагувати і змінює час перебування зерна в зоні сушіння.

2. Контроль та регулювання температури зерна в зоні сушіння. Система підтримує оптимальну температуру агенту сушки та температуру зерна в зоні сушіння. За такого підходу унеможливлюється ситуація, коли оболонка зерна пересушується, а ядро фактично «вариться». Таке зерно не може зберігатись довго і ніколи не дасть новий урожай. Температурний режим сушіння зерна може задаватись виходячи з вологості зерна на вході в сушарку. Це може бути або автоматичне вимірювання, або внесення лабораторних результатів вимірювання.

3. Режим м’якого розігріву зерна. У випадку розділення зони сушіння на два чи більше секторів можливий варіант управління температурою сушіння роздільно для кожного сектору. Особливо цей варіант виграшний при сушінні зерна з великою вхідною вологістю.

4. Автоматичне управління теплогенератором (газовим пальником). Важливим фактором роботи сушарки – є точність підтримування температури агенту сушіння. По-перше, це унеможливлення перегріву зерна в зоні сушіння. По-друге, на кожне перерегулювання температури використовується лишнє паливо, що збільшує собівартість сушіння зерна.

5. Синхронізація роботи першого та другого контурів сушіння для двоконтурних сушарок. Це важлива особливість роботи для таких сушарок, адже при ручному режимі сушіння оператор завжди змушений контролювати рівні в надсушильних бункерах обох шахт.

6. Безпека персоналу та обладнання. Завдяки застосуванню датчиків безпеки (контроль доступу до небезпечних зон та забійні кнопки з фіксацією) обслуговування сушарки стало ще безпечніше. Контроль роботи транспортного обладнання та послідовності увімкнення виконавчих механізмів забезпечує вчасну зупинку процесу сушіння, вимкнення пальника, аварійну сигналізацію. Наприклад, при обриві штока від привода до шлюзу вивантаження протік зерна через шахту зупиняється. Якщо дану ситуацію не визначити вчасно, зерно буде втрачено, можлива поломка транспортерів та норій подачі зерна, а, найголовніше, часто в таких випадках відбувається виникнення пожежі. Автоматизована система управління такої ситуації не допустить.

Шафа управління сушаркою зерна - це повна система автоматизації, що охоплює все обладнання зерносушарки. В базовому варіанті система являє собою шафу управління, що приєднується до існуючої силової шафи управління. Система може застосовуватись як для модернізації діючих сушарок, так і для нових без жодних засобів автоматизації. Автоматизована система управління об’єднує в собі всі перераховані в об’єкти контролю і управління, включаючи управління пальником, контроль і управління транспортною системою, вентиляторами, захисними пристроями блокування і т.п.

На панелі оператора відображена мнемосхема сушарки, елементи управління її механізмами, поля для введення значень установок температури, вологості і продуктивності випускного пристрою. Крім того, на мнемосхемі відображаються показання поточної вологості і температури, час циклу і спорожнення, положення шиберних засувок, стан сигналізаторів рівня, зображення пальника з індикаторами фази роботи, індикатори наявності тяги, перегріву, готовності пальника до запуску і індикатор процесу запуску.

Просте, інтуїтивно зрозуміле меню дозволяє оператору адаптувати систему до поточних умов, контролювати параметри об’єкта, відстежувати тенденції зміни параметрів у часі за графіками і таблицями. Найчастіше є необхідність в централізованому контролі за декількома сушильними комплексами, а також віддаленого контролю керівником. Для вирішення цього завдання можливо організувати віддалений доступ до бази даних для отримання поточних даних і звітів за обраний проміжок часу. Інформація зберігається на сервері, а доступ до неї надається за допомогою WEB-інтерфейсу. Для можливості доступу до звітів необхідна наявність мережі, пов’язаної з сервером і комп’ютера з інтернет-браузером. Крім того, за бажанням замовника, наша компанія може взяти зерносушильні агрегати і комплекси на дистанційне обслуговування протягом року. В цьому випадку нашою компанією гарантується моніторинг роботи зерносушарки, при необхідності оперативні внесення змін до режим роботи.

Автор: Свідзінський Роман Вікторович


Характеристики Тех. документація Приклади застосування Зображення / Відео
Назва Опис Тип Категорія
Микроконтроллер купить
Інтелектуальний контроль стану. Комплект 2 SCM Compact
* Клікніть по назві щоб скачати документацію
Версия для печати  

Зв'язок з менеджером

Ведьгун Володимир Євгенович
+38(044)4943355-6113
vladimir_vedgun@kck.ua

Попередній запит

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОМПАНІЇ "КСК-АВТОМАТИЗАЦІЯ"

Оглядові каталоги

Вимірювання в технологічному процесі. Каталог продукції Harrer Kassen

Автоматизація зерносушарок.

Устаткування для зберігання зерна. Оглядовий каталог.

Компоненти для автоматизації при виробництві рослинних масел. Оглядовий каталог.

Промислові роботи

IDEM каталог обладнання. Прайс-листи 2017

Каталог Hense Flowside

Огляд продукції "Насоси"

Оглядові каталоги

Новинки